Dlaczego z TRIAP?

woda

 

Cytując wybitnego trenera „Wunderteamu” Jana Mulaka, w temacie biegania: „Trening biegowy jest zarazem prosty i skomplikowany. Prosty – bo dotyczy naturalnej czynności jaką jest bieg, a skomplikowany – bo odwołuje się do maksymalnych możliwości ludzkiego organizmu, których w pełni jeszcze nie poznano ”można posmakować tego, czym jest bieganie, a jeżeli do tego dołączyć pływanie i kolarstwo, wszystko razem połączyć w całość… to mamy już dość mocno skomplikowany trening, który teoretycznie jest prosty, bo przecież każdy potrafi pływać (jeden lepiej, drugi gorzej), na rowerze i weź tu bądź mądry i pisz wiersze. Wiele osób, stawiających swoje pierwsze kroki w triathlonie patrzy na tą dyscyplinę w trzech płaszczyznach, czyli dzieli całość na „3”.

 

13

 

Mamy tu, więc osobną część, która zwie się pływanie i kolejną, czyli kolarstwo oraz ostatnią, która jest najbardziej popularna i dostępna a jest nią nic innego, jak bieganie.  Nie ma nic gorszego i bardziej złudnego, jak rozmienianie triathlonu a raczej treningu triathlonowego (wytrzymałościowego) na drobne a niestety tak się dzieje. Trening triathlonowy (wytrzymałościowy) musi być poukładany w jedną całość, tak jak puzzle. Tu nie ma miejsca na przypadek i na improwizację, gdyż jedno obciążenie musi ściśle nawiązywać do kolejnego i do następnego… Tu bardzo łatwo o pomyłkę i bardzo łatwo skierować trening nie w tą stronę, w którą się powinno i na zawodach zamiast satysfakcji, radości i planowanego wyniku może spotkać nas przykre rozczarowanie. Chyba każdy też próbował swoich sił, a biegać… to każdy potrafi…

21

Triathlon to sport indywidualny, ale trenować warto jest w grupie. Rozwój pod okiem trenera, unikanie kontuzji, analiza postępów, w końcu wzajemna motywacja są tutaj niezastąpione, gdyż nie można przy tym zaniedbać rodziny, nauki czy pracy. Członkiem klubu może zostać każdy, bez względu na wiek i uzyskiwane wyniki. Dlatego jeśli zaczynasz uprawiać tri lub masz już za sobą kilka, znudziło Ci się trenowanie w samotności i chciałbyś trenować w grupie, nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do Tri Aktywny Piotrków. Ze swej strony zapewniamy w pełni zaangażowane wsparcie trenerskie w pływaniu, kolarstwie i bieganiu.